Na počátku jsme čelili řadě výzev a nejistot, které naznačovaly, že projekt nemusí být úspěšný. Přesto jsme věřili v jeho potenciál a pustili jsme se do práce,“ uvádí předseda představenstva Pavel Rydzyk. Strategie YD Capital je dlouhodobě konzervativní. Většina investovaného kapitálu směřuje do pečlivě vybraných realitních projektů, které v uplynulých letech vykazovaly zisky nebo nárůst hodnoty. Jde o nemovitosti ve výjimečných lokalitách, například v Praze 1, a o komerční objekty určené pro retailové nájemce s nezbytným sortimentem jako jsou potraviny, lékárny a drogerie.

Projekt v Kokavě společnost YD Capital kupovala jako distressové aktivum (firmy a projekty zatížené právními, vztahovými a jinými problémy). Elektrárna však postupně odhalila další citlivé místa, které situaci komplikovaly. Po převzetí všech podílů ve společnosti byl celý projekt zásadně přepracován a narovnány byly i předpoklady a očekávání.

Expozice projektu se pohybuje v řádech desítek milionu korun. V areálu probíhaly dlouhodobé rozsáhle práce, díky kterým prošel celý areál pečlivou revitalizací. Nejtěžší a zároveň nejnáročnější byla likvidace ekologické zátěže, s kterou společnost již projekt koupila.

Díky tomu se podařilo částečně naplnit vizi společnosti, a to vtisknout do svých projektů přidanou hodnotu pro veřejnost a okolí. „Kromě správných a funkčních technologií a postupů jsme museli dotáhnout i některé procesy ve vztahu k danému regionu,“ pokračuje majitel společnosti YD Capital Pavel Rydzyk: „S ohledem na počáteční komplikace, to vnímám jako přínos pro daný kraj.“

Předání projektu v této fázi by nedávalo smysl, a proto společnost pokračuje ve strategických krocích k jeho stabilizaci a výnosnost. Projekt má před sebou roky kontinuálních prací, než se naplní jeho návratnost.

Jak již bylo zmíněno na začátku, hlavním zaměřením společnosti YD Capital jsou zajímavé nemovitosti a areál v Kokavě nad Rimavicou je jen malým doplněním portfolia v rámci technologické divize. „I tak mám radost z toho, kam jsme projekt postupnými kroky posunuli a co z něj můžeme v následujících letech ekonomicky vytěžit. Stejně tak nás čeká ještě spousta práce. Tvrdá práce je však zásadní hybnou silou,“ uzavírá majitel a předseda představenstva Pavel Rydzyk.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist