Zesilte si Wi-Fi na Super Wi-Fi

Zesilovač Wi-Fi někdy najdete také pod pojmem Wi-Fi extender nebo také opakovač Wi-Fi. Jde o totožné zařízení, které pomáhá zesilovat Wi-Fi signál a rozvádět internet i do míst vzdálenějších od routeru. Zkrátka všude tam, kam signál běžně nedosáhne. Je proto ideální do větších bytů se silnými zdmi, nebo do atypických obydlí se spoustou zákoutí. Skvěle poslouží také v rodinných domech, kde spolehlivě rozvede signál až do podkroví, na terasu anebo do garáže či dílny. Příkladem takového zařízení je Super Wi-Fi od Vodafonu.

A proč byste si měli pořídit právě Super Wi-Fi od Vodafonu? Jednoduše proto, že funguje na principu mesh sítě, díky čemuž je neobvykle výkonná. Zatímco obyčejný Wi-Fi zesilovač jednoduše jen opakuje signál z routeru, mesh síť ale tvoří několik vzájemně propojených „nodů“, tedy rovnocenných uzlových zařízení. Tyto nody spolu komunikují a inteligentně předávají signál mezi sebou, čímž zajišťují plynulé a stabilní připojení až za hranici rodinného domu nebo bytu.

Mesh síť, kterou tvoří Super Wi-Fi, je nonstop pod kontrolou chytrého cloudu, který se postará o to, že Wi-Fi signál pojede tou nejrychlejší možnou cestou až do připojeného zařízení.

Kam byste měli Super Wi-Fi umístit?

Super Wi-Fi zahrnuje v balení dvě zařízení, která získáte do pronájmu za 98 Kč měsíčně. První zesilovač by se měl nacházet půl metru až metr od modemu, k němuž je připojen kabelem. Každý další zesilovač pak umístěte do středu oblasti, kterou chcete pokrýt. Dvě zařízení Super Wi-Fi rozšíří signál na ploše asi 100 m².

Chytrou krabičku umístěte do výšky 50–80 cm nad zemí. Aby vám chytrý zesilovač dobře posloužil, pamatujte, že mezi extendery by nemělo být víc překážek, než jsou 2 zdi nebo 1 patro. Komunikace mezi jednotlivými zařízeními snáze probíhá v otevřeném prostoru. Neumisťujte zesilovač ani do blízkosti velkých elektrospotřebičů, například na lednici, nebo třeba do plechové skříňky.

Všichni chtějí rychlý a spolehlivý internet

A kdy zesilovač Wi-Fi oceníte nejvíce? První modelová situace není dnes nic neobvyklého. Představte si, že máte početnou rodinu, všichni jsou doma a chtějí se připojit k internetu. Tátovi běží zrovna v televizi živě fotbalový zápas, máma potřebuje rychle poslat nějaké pracovní dokumenty z pracovny v podkroví, syn paří s kamarády novou online hru, dcera má na terase videohovor s kámoškou a zároveň scrolluje sociálními sítěmi a babička by se ráda ve svém pokoji podívala na seriál. Do toho táta ještě v poločase přes mobil aktivuje pračku, troubu a vysavač a zkontroluje termostat.

Na takový multitasking potřebujete nejen pořádný pevný internet, ale i Super Wi-Fi od Vodafonu, která pomůže optimalizovat Wi-Fi signál v celém prostoru.

Home office s bonusem. Na balkóně nebo na terase

Na druhý případ potřebujete dostatečný signál i v místech vzdálenějších od Wi-Fi routeru. Běžné routery pokrývají plochu běžného dvou až třípokojového bytu. Ve větších bytech nebo třeba několikapodlažních domech se signál ztrácí za rohem a vznikají tzv. mrtvé body, kde signál internetu slábne a někdy i zcela chybí. Sílu internetu často zbrzdí i silné či plechové zdi nebo jen špatné umístění routeru, třeba někde v rohu místnosti.

Chcete-li si užít plnohodnotnou rychlost a sílu pevného internetu i na vzdálenějších místech vašeho obydlí, třeba na balkoně, na terase nebo na zahradě, budete potřebovat rozšířit Wi-Fi i na tato místa. I s tímto úkolem pomůže zesilovač Wi-Fi jako Super Wi-Fi. Nastavení je jednoduché a pomůže vám s ním vyškolený technik od Vodafonu.

Wi-Fi tutoriál pro kutila v garáži

Dnešní trend je zcela jasný. Online můžete být díky moderním technologiím opravdu kdekoli, třeba i v dílně nebo v garáži. Chcete si k práci pustit podcast? Potřebujete kutit s videonávodem po ruce? Nebo zavolat pomocí videohovoru zručnějšímu kamarádovi? Není problém. Stačí si pořídit zesilovač Wi-Fi a prodloužit si signál Wi-Fi z obýváku ještě o kousek dál.

Nejlepší internet je od Vodafonu

Extender Super Wi-Fi si můžete pořídit s pevným internetem od Vodafonu, který se nově pyšní medailí Best Buy Award. Ocenění uděluje švýcarská organizace ICERTIAS produktům a službám, které představují nejlepší nákup z hlediska ceny a kvality. A v kategorii ŠIROKOPÁSMOVÉ INTERNETOVÉ SLUŽBY dala většina spotřebitelů hlas Vodafonu. Je vidět, že modernizace sítě nese své ovoce a promítá se do nejkvalitnějších online zážitků na trhu.

 

 

 

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist