YD Capital spravuje majetek přesahující 3,3miliardy korun a působí vsektorech od nemovitostí po energetiku. Vrámci investičních aktivit ve společnosti dominuje nemovitostní divize, kam směřuje přibližně 90 % kapitálu. Strategicky tvořené portfolio YD Real Estate se skládá primárně zvýnosových nemovitostí ve výjimečných lokalitách a z developmentu i redevelopmentu stávajících nemovitostí či rekreační výstavby. Důležitou součást portfolia tvoří výnosové komerční nemovitosti a rozvojové projekty, které odpovídají dlouhodobému přístupu společnosti. 

Cílem divize však není jen development, ale také budování projektů, které mají smysl po investiční, společenské i rozvojové stránce. Nejen proto se teď zaměřila na zhodnocení pozemku nedaleko Prahy. 

Předčili očekávání – celé skupiny i budoucích a stávajících obyvatel 

Aktuálním projektem společnosti YD Real Estate je bydlení v Tuklatech. Projekt tvoří 27 pozemků vzdálených jen 30 minut autem přímo zcentra Prahy. Všechny parcely jsou určeny kvýstavbě samostatně stojících nadstandardních rodinných domů. Pozemky nabízejí výměru od 801 do 959 m2 a dvacet z nich je již rezervováno. Hodnota metru čtverečního podle tržního ocenění aktuálně dosáhla sumy 8 750 a předčila tak nastavená očekávání.  

Úspěšnost strategie a přístupu společnost dokáže odhadnout i ve výnosových číslech z již realizovaných prodejů. Ty se pohybují na úrovni více jak 100milionů korun.  

Zasíťování a zhodnocení pozemků doplnila společnost YD Real Estate o „vlastní otisk“. Jako investor s obcí Tuklaty uzavřela plánovací smlouvu, na jejímž základě přispěje i na rozvoj infrastruktury vobci. Současně tato smlouva garantuje budoucí dokončení, převzetí a údržbu dopravní infrastruktury obcí a zajišťuje bezproblémový přístup kpozemkům budoucím vlastníkům. 

V případě projektu Úvalse očekává obdobný scénář 

Díky tomuto skvělému výsledku má divize YD Real Estate vysoká očekávání i od pozemků v obci Úvaly. Zde připravuje prodej více než 35 000 m2 půdy pro výstavbu lukrativních rodinných domů. Úvaly tak nabídnou ideální příležitost pro nejnáročnější prémiovou klientelu. S ohledem na příznivý vývoj cen u projektu Tuklaty si společnost slibuje navázat na předchozí úspěch a posunout tak divizi YD Real Estate opět o něco výše. 

Strategie zaměřená na exit potvrzuje úspěch 

Samotná podstata strategie investiční skupiny YD Capitala YD Real Estate stojí na pilířích správné analýzy, strategického výběru projektu, otisknutí maximální přidané hodnoty do projektu a následného exitu, tedy prodeji směrem ke koncovým klientům. 

„V  letošním roce navíc očekáváme minimálně sedm exitů nemovitostí na úrovni takřka 900 milionů korun, nadcházející rok pak přinese minimálně čtyři exity vobjemu kolem 1,3miliardy korun,uvádí zakladatel YD Capitala předseda představenstva Pavel Rydzyk. „Závazky následných období dosahují celkové výše necelých 2 miliard korun, vůči kterým očekáváme výnos z exitů na úrovni bezmála 3 miliard korun“ dodává. To se týká jak nemovitostí vPraze a vybraných výnosových nemovitostí, taky již zmíněných pozemků určených pro development rodinných domů a dále pak rovněž akvizičních aktivit, zejména na poli výnosových nemovitostí. 

Přístup, který kultivuje trh ku prospěchu všech stran 

Exity prodeje směrem ke koncovým klientům – vedou k cenám, které odrážejí skutečné hodnoty a preference trhu. Tržní mechanismy a vysoký počet transakcí tak eliminují určitá rizika, jako je monopolní chování, nebo některé jevy patrné u investičních skupin, především nepřiměřené zvyšování cen jako přeceňování a umělé zvyšování hodnoty vrámci portfolia či nedostatek zveřejňovaných informací. „Díky dostatečnému obchodnímu provozu na trhu jsou investoři lépe informováni a mají větší možnosti volby,“ vysvětluje Pavel Rydzyk a uvádí i vedlejší přínos strategie zaměřené na exity, a to kultivaci kapitálových trhů pro klienty. „Tím se snižuje jejich exponovanost vůči riziku a minimalizuje se možnost manipulace či podvodů. To vše přispívá jak kpocitovému, tak i reálnému zvýšení bezpečí investorů,“ doplňuje. 

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist