Přebíráte vedení firmy, která sice během několika akvizic změnila název a rozšířila tým i oblast působení, ale 18 let ji vedl jeden generální ředitel. Je to velká výzva?

Vedení firmy je vždy výzva – nebo spíše závazek. Ale v případě NTT DATA v České republice je radost pokračovat v práci, kterou Petr Hübl za mnoho let odvedl. Vybudoval skvělý tým a získal s ním důvěru významných zákazníků. Nebude snadné na to navázat, ale věřím, že se mi podaří udržet kontinuitu a současně přijít s něčím novým.

V IBM jste působila také jako obchodní ředitelka pro státní správu. Zaměříte se v NTT DATA právě na tuto oblast?

Státní správa patří už dnes k významným zákazníkům NTT DATA a určitě se budu věnovat rozvoji našeho byznysu i v této oblasti. Věřím, že NTT DATA má státní správě hodně co nabídnout, například v oblasti kybernetické bezpečnosti, digitalizace nebo efektivního využití dat. Ale není to samozřejmě jediné zaměření – poptávka po řešeních pro kyberbezpečnost, efektivitu provozu, automatizaci, cloud nebo využití umělé inteligence je dnes napříč celým trhem.

Jste jedna z mála žen ve vrcholovém vedení IT firem. Jak to vnímají zákazníci?

Obecně si myslím, že malé zastoupení žen ve vedení (nejen) IT firem je fakt, ale myslím, že se to zlepšuje. V IBM jsem vždy dbala na rovnost v přístupu k funkcím i v odměňování a v NTT DATA se na tom nic nezmění.

Zuzana KocmaníkováZuzana Kocmaníková

Rodačka z Považské Bystrice svoji profesní dráhu zahájila prodejem nákladních vozů do Číny a Jižní Koreje, později obchodovala i s bavlnou, uhlím nebo ocelí. Byla generální ředitelkou společnosti IBM pro Českou republiku a Slovensko a na různých pozicích, včetně obchodní ředitelky pro státní správu, strávila v IBM skoro 20 let. Pracovní stres zahání plaváním, má ráda cestování, a s oblibou se začte do severských detektivek.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist