„Ve společnosti Scio se téměř 30 let zaměřujeme na inovace ve vzdělávání. Dlouhodobě se věnujeme testování a dotazníkovým šetřením, největší část toho tvoří přijímačky na vysoké školy. S až polovinou škol v Česku spolupracujeme na různých dílčích projektech. Největší část firmy pak tvoří ScioŠkoly – alternativní základní a střední školy, kde se snažíme připravovat děti na budoucnost plnou změn,“ popisuje široké zaměření společnosti Scio její spolumajitel Jon Šotola. Přestože se firma působící ve vzdělávání nemusí jevit jako typický cíl kybernetického útoku, opak je pravdou.

Společnost Scio se v minulosti potýkala s nárůstem tzv. DDoS útoků, které generováním velkého množství požadavků přehltily a znepřístupnily její webové stránky i související online služby. Původní řešení si však s těmito útoky poradit nedokázalo. Ve stejné době navíc společnost pocítila potřebu modernizovat interní systémy a chtěla přesunout svou IT infrastrukturu do cloudu. S řešením této situace přišel Vodafone Business.

Komerční sdělení

Migrace do cloudu šetří firmě čas a posiluje bezpečnost

Cloudové služby od Vodafone Business umožnily společnosti Scio modernizovat IT infrastrukturu. Její přesun na externí servery přinesl firmě hned dvě velké výhody. Tou první bylo posílení zabezpečení – datová centra Vodafonu jsou součástí kritické infrastruktury České republiky a disponují vysokou mírou ochrany před nejrůznějšími hrozbami z kyberprostoru.

Druhou výhodou bylo uvolnění kapacit interních IT specialistů díky outsourcingu, jak potvrzuje Tomáš Habermann, provozní ředitel Scio: „Z mého pohledu je jednou z hlavních výhod, že náš IT tým má volné ruce a nemusí se tolik soustředit na péči o hardware. Věnuje se více tomu, co se děje ve firmě, rozvoji infrastruktury nebo aktuálně ve spolupráci s vývojáři i AI, kde vidíme obrovský potenciál.“

Další službou od Vodafone Business, kterou společnost Scio využívá, je anti-DDoS řešení. To pomocí algoritmů dokáže identifikovat a obratem odklonit všechny útoky zahlcující síť, a předejít tak nežádoucím výpadkům. „Na řešení od Vodafonu se mí líbí, že o něm vlastně nevíme. Od té doby, kdy jsme začali službu využívat, nevíme o ní a ani o žádném útoku,“ doplňuje Tomáš Habermann.

Více služeb od jednoho dodavatele urychluje spolupráci

Vedle ICT služeb využívá společnost Scio také standardní telekomunikační služby od Vodafonu. „Díky tomu, že máme vše u Vodafonu, funguje mezi námi dobrá synergie. Vodafone dokáže zajistit interní propojení přímo z jejich datacentra k nám přes naši veřejnou linku, protože je to i náš poskytovatel internetu. Je to komplexní řešení, které nemusím řešit a koordinovat se čtyřmi různými dodavateli a s každým něco jiného,“ upřesňuje výhody zastřešení vícera služeb pod jednoho dodavatele Tomáš Habermann.

Pokud i vy zvažujete modernizaci své IT infrastruktury, a především pak posílení její kyberbezpečnosti, přesně pro vás je tu Vodafone Business. Projděte si nabídku služeb a najděte ty, které posunou váš byznys na nový level.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist