1. Odbornost a znalost trhu

Finanční trhy mohou být složité a neustále se mění. Profesionálové v oblasti správy investic mají hluboké znalosti a sledují aktuální trendy a události na kapitálových trzích na denní bázi. Odbornost portfolio manažerů pomáhá identifikovat nejlepší investiční příležitosti i mírnit rizika spojená s investováním v časech, kdy jsou trhy proměnlivé. Při výběru správce financí je tedy v první řadě zásadní jeho kvalifikace a zkušenosti.

2. Časová úspora

Správa investic vyžaduje úsilí a je časově náročná. Hledat v kalendáři dostatek prostoru potřebného pro pečlivé sledování trhů, analýzu akciových titulů a správně časovanou správu portfolia nemusí být pro každého snadné. V případě správy financí můžete tento čas svým investicím dopřát i při zaměstnání nebo podnikání. Je však na místě se vždy zajímat, jakou konkrétní formou a jak často bude o vaše zdroje postaráno.

3. Ověřené strategie

Finance pod správou v podobě asset managementu se obvykle řídí podle předem určených typizovaných strategií, které jsou ověřeny v čase. Ty se mohou odlišovat například tím, do čeho investují, cíleným výnosem, nebo třeba také výší minimální vstupní investice. Strategie v sobě nese pravidla, kterými se portfolio manažeři řídí v různých situacích, které přináší vývoj na kapitálových trzích. Pokud uvažujete o tom, že si necháte investice spravovat, chtějte vědět, podle jaké investiční strategie a s jakými cíli je správa vedena.

4. Investorský klid a diverzifikace

Investování může být emocionálně náročné, zejména během tržních výkyvů. Zkušení profesionální správci investic vás mohou udržet na správné cestě i v turbulentních obdobích. S jejich pomocí se můžete vyhnout unáhleným rozhodnutím a zůstat věrni své investiční strategii. Při výběru správce se vždy pečlivě informujte o přístupu k riziku a způsobu diverzifikace vaší investice. Zajímejte se, zda je vaše investice rozložena do různých aktiv a sektorů, aby bylo minimalizováno riziko a maximalizovány výnosy. Diverzifikace je klíčová pro dlouhodobý úspěch a stabilitu vašeho portfolia.


5. Výnosy i likvidita
Správná investice vedená zkušenými odborníky by měla vykazovat historickou výkonnost, která bude odpovídat vašim očekáváním. Informujte se o parametrech své investice, ptejte se na časový horizont investice i tom, jak snadno lze získat své prostředky v případě potřeby zpět.

Svěřit své investice odborníkům může přinést mnoho výhod, ale je zapotřebí dobře vybírat instituci, které své prostředky pod správu poskytnete. Ta by měla být ověřena v čase, účtovat transparentní poplatky, mít potřebné licence a být zasazena v daném regulatorním rámci. Rovněž je dobré zajímat se o historickou výkonnost a reference od ostatních investorů.

BHS Asset Management

Jedním z dlouhodobých českých poskytovatelů služby asset management je obchodník s cennými papíry BH Securities. BHS působí na kapitálovém trhu již od roku 1993 a služba BHS Asset Management vykazuje za svou více než dvacetiletou historii na strategii CZK Dynamické portfolio průměrné roční zhodnocení 9,51 procenta po odečtení vlivu provizí, odměn a dalších poplatků. Více o službě je možné se dozvědět na www.financepodspravou.cz. Výnosy minulé nejsou zárukou výnosů budoucích.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist