nullCo je to Windows Intune?
Windows Intune je komplexní nástroj pro maximální zjednodušení správy vašich počítačů i pro snadnou vzdálenou podporu pro vaše uživatele, ať už jsou ve vedlejší kanceláři, na služební cestě, či na obchodním jednání třeba v Číně. Windows Intune v sobě kombinuje jednoduchou centralizovanou správu všech počítačů ve firmě, která využívá administračního rozhraní provozovaného přímo z datových center Microsoftu. Díky tomu je možné snadno spravovat počítače ve firemní síti i notebooky připojené třeba přes mobilní připojení. K dispozici je i nástroj pro online podporu, kdy uživatel, který má nějaký problém s počítačem, kontaktuje prostřednictvím speciální aplikace přímo administrátora, který s ním může vést hlasovou konverzaci a vidět přímo obrazovku jeho počítače tak, jako by stál přímo u něj. Tuto podporu uživatelů může navíc firma díky Windows Intune také snadno outsourcovat. Součástí celého balíčku jsou však ještě dvě důležité komponenty - antivirové a bezpečnostní řešení vycházející z profesionálního nástroje Forefront Endpoint Protection 2010 a upgrade licence na operační systém Windows 7 Enterprise, která má sama o sobě hodnotu několik tisíc korun. Právě Windows 7 přitom výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti (včetně integrované podpory pro šifrování dat), prevenci celé řady problémů a bezpečnostních rizik i vyšší produktivitě práce jednotlivých zaměstnanců, a to i na starších a méně výkonných počítačích a noteboocích.

Pro koho je Windows Intune určený
Windows Intune je nabízený ve formě služby s pravidelným měsíčním poplatkem 11 za každý jeden počítač, který službu využívá. Využít jej mohou firmy všech velikostí, které potřebují, aby se jejich zaměstnanci mohli soustředit hlavně na práci a nemuseli řešit ani rutinní údržbu počítače či notebooku, a to i tehdy, když jsou neustále na cestách, anebo když pro firmu pracují jen externě. Řada firem proto Windows Intune nasazuje pro počítače svých zahraničních pracovníků nebo obchodních zástupců. Firmy, které využívají Windows Server 2008 R2, navíc mohou s přechodem mobilních pracovníků na Windows 7 Enterprise, zpřístupnit také integrovanou technologii pro plnohodnotný zabezpečený vzdálený přístup do sítě a ušetřit tak desítky tisíc korun. Podle IDC přitom už samotné využití služby Windows Intune ušetří firmě díky zvýšené produktivitě až 702 dolarů ročně na jeden počítač.

Proč si Windows Intune pořídit?
Windows Intune dokáže velice jednoduše a rychle zpřístupnit profesionální nástroje potřebné k tomu, aby i externí pracovníci, obchodníci a zaměstnanci českých i zahraničních poboček firmy, získaly stejnou technickou podporu jako jejich kolegové v kanceláři. Kromě toho však zejména mobilním pracovníkům přináší profesionální zabezpečení, včetně šifrování dat na pevném disku, které může firmu ochránit jak před nečekanou ztrátou dat, tak před průmyslovou špionáží. S pomocí Windows Intune navíc firma může snadno vyřešit i přechod na nejnovější verzi systému Windows.
Více informací naleznete na webu www.windowsintune.cz

Text nevyjadřuje názor redakce